Bilişim Teknolojileri Başarılarımız

Bilişim Teknolojileri Başarılarımız (7)

Öğrencilerimiz ilkokul, ortaokul ve lisede aldıkları, Microsoft Word, Microsoft Powerpoit ve Microsoft Sway eğitimlerinin ardından uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını da aldılar.

Okulumuzun 6-C sınıfından öğrencimiz Onur TEKİN ve takımı, Dünya Robot Olimpiyatları (WRO) Türkiye Açık Yıldızlar kategorisinde Türkiye 1.si olmuştur. Kosta Rika'da yapılacak olan "Dünya Robot Olimpiyatları"nda ülkemizi Onur TEKİN ve takımı temsil edecektir. Olimpiyatlara "TRA-FIX" adlı proje ile katılacak öğrencimiz ve takımı, trafik sorununa robotik çözüm sağlamayı başarmışlardır. Öğrencimize ve takımına "Dünya Robot Olimpiyatları"nda başarılar dileriz.

Perşembe, 11 Mayıs 2017 15:41

HACKIDHON'UN EN CESUR TAKIMI

Yazan
Bilişim Garaj Akdemisi'nin düzenlediği çocukların 3 boyutlu tasarlama ve robotik kodlama becerilerini kullanarak problem çözdükleri Hackidhon 2017, bu yıl 32 takımın katılımıyla gerçekleştirildi. Sabah oturumunda 3 boyutlu ürün tasarlayan çocuklar, öğleden sonra algılayıcılar ve arduino'yu kullanarak proje geliştirdiler. Sadece bir aylık hazırlıkla rakiplerinin karşına geçerek başarılı bir performans sergileyen Yükselen Koleji robot takımı "Roboteam", bu yıl Cermodern'de düzenlenen Hackidhon yarışmasında "En Cesur Turnuva Takım Ödülü"nü almıştır. Öğrencilerimiz Onur Efe ÖZKAN, Barış SEVÜKTEKİN ve Alp Taner ÖZGÜR'ü göstermiş oldukları takım çalışması ve başarıdan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 Bu yıl 13. sü ODTÜ'de düzenlenen First Lego League yarışmasında okulumuz öğrencilerinden 6-C sınıfından Onur TEKİN ve 6-E sınıfından Arda BECANIM "Programlama Ödülü" kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Değişen ve hızla yenilenen dünyada, çocuklar için  kodlama ve algoritma eğitiminin gerekli olduğunu sıklıkla dile getirmekteyiz ve bilişim teknolojileri derslerimizi de bu bakış açısıyla şekillendirmekteyiz. 

Microsoft, Finansbank ve Habitat işbirliğiyle düzenlenen Kodu Cup Türkiye 2016 yarışmasına "Doğa Operasyonu" adlı oyunlarıyla katılan Dahice adlı grubumuz, 165 oyun içerisinde ilk ona girerek finale kalmışlardır. 8 Eylülde İstanbul Finansbank Kristal binada düzenlenen final gösterisinde kodladıkları oyunu jüriye anlatan minik kodlayıcılarımız Jüri Özel Ödülüne layık görülmüşlerdir. Tuna YILMAZ, Arda KIRCI ve Deniz Sinan KAYA öğrencilerimizi ve onlara süreçte rehberlik eden Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Hasret ENÇ 'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.