26.12.2015 tarihinde yapılan Nesibe Aydın Sanat Akademisi Satranç Turnuvası'nda okulumuz öğrencilerinden Yiğit Ali ASLAN, Dahi Küçükler kategorisinde 2. olarak Gümüş Kupa almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Çarşamba, 30 Eylül 2015 23:30

TEOG BAŞARI ORTALAMAMIZ HER YIL ARTIYOR

Yazan

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR. BİZ DE YÜKSELEN KOLEJİ OLARAK BAŞARIMIZIN TESADÜF OLMADIĞINI 2010-2011-2012 YILLARINDA ELDE ETTİĞİMİZ SBS ANKARA 1. LİĞİMİZLE KANITLADIK. 2013 YILINDAN İTİBAREN BAKANLIĞIN BAŞARILI OKULLAR SIRALAMASINI AÇIKLAMAMASI NEDENİYLE DERECEMİZİ VEREMİYORUZ.  FAKAT ANKARA BİRİNCİSİ OLDUĞUMUZ YILLARDA EN YÜKSEK ORTALAMAMIZ 500 PUAN ÜZERİNDEN 452 PUANKEN 2014 YILINDA 460, 2015 YANİ BU YIL 465 PUAN İLE HER GEÇEN YIL BAŞARIMIZI ARTTIRDIĞIMIZI GURURLA SÖYLEYEBİLİYORUZ.

BU BÜYÜK BAŞARININ HAKLI GURURUNU YAŞARKEN EMEĞİ GEÇEN TÜM ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, BİRLİKTE NİCE BAŞARILARA ULAŞMAYI DİLİYORUZ.

Salı, 09 Haziran 2015 09:38

YÜZME BAŞARILARIMIZ

Yazan

30-31 Mayıs  tarihlerinde İl çapında yapılan yüzme yarışlarında;

Okulumuz 3/A sınıfından Nehir Emrebaş,

200 mt Karışık Stilde Ankara İkincisi
100 mt Kelebek Stilde Ankara İkincisi

 

3/F sınıfından Eren Gökdemir,

200 mt Karışık Stilde Ankara İkincisi
200 mt Serbest Stilde Ankara Birincisi olmuştur. 

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Türkiye genelinde yapılan Oxford Big Read yarışmasına, okudukları İngilizce kitaplarla ilgili hazırlamış oldukları projelerle katılan Uğur Çiçekçi (6/B) ve Aykut Özmen (7/D) İçanadolu bölgesindeki kolejler arasında finalist olmaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

 

Perşembe, 04 Haziran 2015 09:03

MİNİKLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Yazan
 
2, 3 ve 4. sınıflarımızdan 436 öğrencimizin katıldığı Türkiye geneli deneme 6 sınavında okulumuz 90.43 ortalama elde ederek ve 31 Türkiye birincisi çıkararak yeni bir başarıya imza attı. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
 
2/A     Zeynep KAYA
2/A     Yavuz ÖZOĞLU
2/A     Cem Gökhan ARIK
2/A     Arda ACAR
2/B     Sıla SAYIN
2/C     Güneş ARSLAN
2/C     Efe ERİLHAN
2/D     Dilara Nisa ÇELEBİ
2/D     Ali Yağız ARAÇ
2/E     Mehmet Oğuz ÇOŞKUN
2/F     Elif Berin İBİŞ
2/F     Irmak YÖRÜK
2/G     Kağan  DEMİREL
2/G     Zeynep KALA
2/G     Anı Asya DEMİROĞLU
2/G     Elif Naz YANMAZ
2/G     Miraç Dila GÜNAL
2/G     Osman Kerem ÜNAL
3/C     Eren SUNGUR
3/E     Ada KADEROĞLU
3/E     Nehir KARÇKAY
3/E     Pınar CAN
3/F     Eren GÖKDEMİR
3/F     Emre Cem YÜKSEL
3/F     Evren SEÇER
3/F     Ilgın ÇOPUROĞLU
3/F     Duygunaz DURUDUYGU
3/F     Tuna GÜLER
3/G     Demirkan DEMİR
3/H     Asu Nur KURT
3/H     Efe KÜÇÜKÇOBAN
 
 
 
 
Pazar, 31 Mayıs 2015 09:34

SATRANÇ BAŞARIMIZ

Yazan
 
23-24 Mayıs tarihinde yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvasında okulumuz öğrencilerinden Arda Cevahir üçüncü olarak bronz madalya almıştır.
 
 
 

İNGED İNGİLİZCE DRAMA FESTİVALİNDE Yükselen Ortaokulu öğrencileri Yükselen farkını bir kez daha kanıtladılar. SBS - TEOG sınavlarında hep önde olmayı başaran Yükselen Koleji, İngilizce eğitiminde de ne kadar başarılı olduğunu Ankara kolejlerinin katıldığı İNGED İNGİLİZCE DRAMA FESTİVALİNDE sergiledi. 

16.05.2015 Cumartesi günü 17. si düzenlenen İNGED İNGİLİZCE DRAMA FESTİVALİ’ne ortaokul öğrencilerimiz, Nihan ÇALIŞKAN ve Handan GÖKÇE öğretmenlerimizin liderlidiğinde, RUMPELSTILTSKIN adlı oyun ile katılarak, katılımcı okullar arasından 1. seçilmişlerdir.

Katılan Öğrencilerimiz;

  • Berin Emiroğlu
  • Eren Hacıoğlu
  • Efe Berke Çırnaz
  • Erte Baytok
  • Nisa Sude Demir
  • Defne Akkaymak
  • Ömer Kürşad Pınar
  • Bora Göbekli
  • Atacan Ceylan
  • Efe Özbek
  • Efe Akdoğan
  • Serdar Akgün
  • Kaan Uzgören
  • Aykan Yılmaz
  • Seden Zengin
  • Sıla Erdem
  • Onur Efe Tancı
  • Tuana Çetintaş
  • Umut Ünay

1.cilik ödülünün yanı sıra, öğrencilerimiz  yedi farklı dalda ödüllere layık görülmüşlerdir;

EN İYİ BAŞROL OYUNCUSU (ERKEK) 1.si : ATACAN CEYLAN

EN İYİ BAŞROL OYUNCUSU ( ERKEK) 3.sü: ÖMER KÜRŞAD PINAR

EN İYİ BAŞROL OYUNCUSU ( KADIN ) 3.Sü: DEFNE AKKAYMAK

EN İYİ YARDIMCI OYUNCU ( ERKEK) 1. Sİ: EFE BERKE ÇIRNAZ

EN İYİ YARDIMCI OYUNCU ( KADIN ) 1.Sİ: TUANA ÇETİNTAŞ

EN İYİ SAHNE IŞIĞI 3. SÜ : EFE ÖZBEK

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: ONUR EFE TANCI

Emeklerinden ve elde ettikleri müthiş başarıdan  ötürü öncelikle, 1. olan oyunumuz için öğrencilerimizi çalıştıran  öğretmenlerimiz Handan GÖKÇE ve Nihan ÇALIŞKAN’a, katılan tüm öğrencilerimize ve her daim destek ve yardımlarını esirgemeyen başta Ortaokul  İngilizce Zümre Başkanımız Gözde AKDENİZ olmak üzere tüm Ortaokul İngilizce zümre öğretmenlerimize sonsuz  teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Monami Pastel boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından organize edilen 21.geleneksel "Çevre ve Çocuk" konulu resim yarışmasında okulumuz 3-F sınıfından Ilgın Çopuroğlu dereceye girerek madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

 
Perşembe, 07 Mayıs 2015 13:18

ÖĞRENCİMİZİN SATRANÇ BAŞARISI

Yazan

11-12 Nisan 2015 tarihinde Gazi Üniversitesi'nde yapılan Ankara Çocuk Liginde(Sarı Grup) 3-C sınıfından Ahmet Efe Korucu gruplarda ilk dörde girerek madalya almaya hak kazanmıştır.

18-19 Nisan 2015 tarihinde Çubuk ilçesinde yapılan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası"nda 3-C sınıfından Ahmet Efe KORUCU 3. olarak bronz madalya almaya hak kazanmıştır.

 
Öğrencimizi bu başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
Page 6 of 8