Salı, 28 Kasım 2017 14:40

AMC 8 2017 YARIŞMASI

Öğeyi Oyla
(0 oy)
60 yıllık geleneği olan Amerika Matematik Yarışmaları (AMC), Amerika Matematik Birliği (MAA) tarafından düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı, ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. AMC bu amaca ulaşmak ve yetenekli öğrencileri belirleme ve ödüllendirmede AMC8, AMC10/12, AIME gibi yarışmaları düzenler. Aynı zamanda ortaokul ve lise öğrencilerine dünya çapındaki yaşıtlarıyla yarışma imkanı sağlar. Bu yarışmalara, her sene yaklaşık 400000 öğrenci katılmaktadır. Katılan öğrenciler ve okullar yarışma sonucunda değişik kategorilerde ödül kazanabilirler.  
 
AMC 8 Nedir? 
 
Amerikan Matematik Yarışmaları (AMC), her yıl geleneksel olarak Amerikan Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından düzenlenir. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan AMC nin amacı, matematiğe olan ilgiyi arttırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. AMC, bu amaca ulaşmada araç olarak ortaokul öğrencilerine AMC 8 yarışmasını düzenler. 
American Mathematics Contest 8 (AMC 8), ortaokul öğrencilerine yönelik takım yarışmasıdır. Bireysel ve takım (okul) ödülleri verilir. 25 test sorusu için 40 dakika süre verilir. Bu yarışma, öğrencilere okullarında öğrendikleri kavramları yarışmada uygulama fırsatı sunar.  
 
Yükselen Koleji Ortaokulu olarak toplam 40 öğrenci ile AMC8 sınavına 9 Kasım 2017 tarihinde katıldık. Sınav web üzerinden tüm dünya ile aynı anda uygulandı. Öğrencilerimiz bilişim sınıflarımızda sınava katıldılar.  

                                                                                                                                                                           Matematik Zümresi 

Okunma 1083 defa Son Düzenlenme Salı, 28 Kasım 2017 15:07