Pazartesi, 17 Aralık 2018 20:32

GELECEĞİN YÜKSELENİ BURSLULUK SINAVI Özel

Öğeyi Oyla
(37 oy)

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA

 

 9. Sınıf olacak öğrenciler için sınav başvuru tarihi: 16 Ocak 2019

10-11-12. Sınıf olacak öğrenciler için sınav başvuru tarihi: 16 Ocak 2019

Bursluluk sınavında belirlenen taban puanın üzerinde puan alan öğrencilere kayıt hakkı verilirken belirlenen puan aralığındaki öğrencilere ise belirli oranlarda burs verilmektedir.

 

ÖZEL YÜKSELEN EĞİTİM KURUMLARI HAKKINDA

           Özel Yükselen Eğitim Kurumları 2002 yılında Ankara Çubuk’ta ilköğretim okulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Açıldığı günden bu yana başarılarıyla ve eğitim anlayışıyla büyüyen ve gelişen Yükselen Eğitim Kurumları artık Ankara’nın en güçlü ve başarılı okulları arasında yer almaktadır. Yükselen Eğitim Kurumları yıllarca Ankara’nın en iyi liselerine öğrenci yetiştirme hedefini başarıyla gerçekleştirirken 2014 – 2015 eğitim öğretim yılından itibaren bünyesinde Anadolu Lisesini de açarak yalnızca liselere değil üniversitelere de öğrenci hazırlamaya başlamıştır. Eğitim Kurumlarımız bünyesinde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılından itibaren hizmete giren Yükselen Fen Lisesi de Türkiye’nin en iyi fen lisesi olmayı kendine hedeflemiştir. 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılan  Doğukent Kampüsü ile de nitelikli eğitimin daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmaktadır.

ÖZEL YÜKSELEN ANADOLU VE FEN LİSESİ

           Özel Yükselen Anadolu Lisesi 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında, Özel Yükselen Fen Lisesi de 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında Ankara’nın seçkin eğitim kurumlarından biri olarak eğitim öğretime başlamıştır.

            2015-2016 yılında Yükselen Anadolu Lisesi ilk mezunlarıyla toplam 11 puan türünde Üniversiteye Geçiş Sınavı okul ortalamasıyla Ankara birincisiolmuştur.

            2017-2018 yılında Yükselen Anadolu ve Fen Lisesi, Üniversiteye geçiş sınavının ikinci basamağı olan AYT’de Türkiye 1.si , genel puan dilimde Türkiye 29.su ve Üniversiteye geçiş sınavının ilk basamağı olan TYT’de ise Türkiye 119.su çıkarmıştır.

           Ülkemizin gereksinim duyduğu sağlam kişilikli, dürüst, çağdaş, Atatürkçü, ulusal değerlerine bağlı, evrensel bakış açısı olan, başarılı ve mutlu bir gençlik yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Öğrencilerimizi Türkiye’nin en güçlü, uluslararası nitelik taşıyan üniversitelerine yerleştirmek, geleceğin bilim insanlarını ülkemize armağan etmek bizler için çok önemlidir. Her öğrencimizin istediği, kendi belirlediği mesleğe yönelmesi onların başarısı ve mutluluğu için vazgeçilmez bir koşuldur. Sevdiği, ilgi duyduğu mesleği yapan insanlar kuşkusuz daha başarılı ve dolayısıyla mutlu olacaktır.  

           Akademik hedeflerimize ulaşmak amacıyla okulumuzda hafta içi yapılan ders ve etütlerin yanı sıra hafta sonları yetiştirme ve destekleme kursları düzenlenmektedir. Danışman öğretmenlik sistemimizle her bir öğrenci danışman öğretmeni tarafından yıl boyunca takip edilmekte ve desteklenmektedir.

                Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında, sosyal birey olarak değişen dünyada değerlerimizi korumaları ve yaşatmaları, aynı zamanda farklı kültür, dil ve renkteki kişilerle evrensel değerler çerçevesinde etkili bir iletişim kurmaları hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda “Values Education in Action” isimli projemiz, 2018 yılı AB Erasmus+ kapsamında 1032 adet proje teklifinden, uygunluk kriterini taşıyarak onaylanmıştır.        

               Projemiz, okulumuz koordinatörlüğünde İsveç, İtalya, Yunanistan ve Litvanya ülkelerindeki ortak okullarımız ile birlikte 2 yıl boyunca sürdürülecektir. Okulumuz ortak okullardan gelen katılımcılara ev sahipliği yapacak ve proje süresince gerçekleştireceğimiz kısa süreli öğrenci-öğretmen değişimi ile hem okulumuz hem de ülkemiz Avrupa’da en iyi şekilde temsil edilecektir.

      Özel Yükselen Anadolu ve Fen Lisesi olarak “Geleceğin Yükselenleri”ni yetiştiriyor, toplumumuza duyduğumuz saygı ve sorumlulukla bunu bir memleket meselesi olarak görüyoruz.

Okunma 3368 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 12 Ocak 2019 10:59