Çarşamba, 29 Mayıs 2019 18:37

YÜKSELEN'DEN MUHTEŞEM SANAT GECESİ

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Özel Yükselen Eğitim Kurumlarından 2018-2019 eğitim-öğretim yılının en büyük etkinliği. Bu yıl 9'uncusu düzenlenen geleneksel Sanat Gecesi organizasyonu büyük bir kadroyla, coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Yükselen Eğitim Kurumlarının öğrenci ve öğretmenlerinin binbir emekle hazırladığı programla, aslında onların ne kadar yetenekli ve becerikli olduklarını bir kez daha gördük ve onları gururla izledik. Biz Yükselen ailesi olarak biliriz ki sanat toplumun can damarlarından biridir çünkü sanat yaşamı yansıtan bir aynadır. Toplumlar sanat sayesinde farklı pencerelerden bakma, düşünme, yorumlama ve sonuca ulaşma becerisini kazanır. Öğrencilerimiz de hayat boyu kendilerini farklı şekilde ifade etme becerisi kazanmalı, toplum içerisinde kendilerini daha güçlü gösterme imkânı elde edebilmelidir. Bizler hayatımıza renk katan kıymetli sanatçılarımızın ve eserlerinin dokunuşlarını taşıyoruz. Hiç unutamayız Yaşar Usta’nın insanlığa dair dersini, hiç düşürmeyiz İnek Şaban ile yüzümüzdeki gülümsemeyi, Adile Naşit’te görürüz çocuk sevgisini, 7’den 77’ye Barış Manço’dan dinleriz dünya barışını, Zeki ve Metin’in sıkı, can dostluğu ve daha nicelerini yaşarız sanatçılarımızla. 
 
Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün şu sözüyle daha iyi anlıyoruz sanatın ve sanatkârın değerini: “Efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz ve hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz ama sanatkâr olamazsınız.” 
 
Böylesine muhteşem bir geceye imza atan ve emeğini esirgemeyen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize çok teşekkür ederiz. Daha güzel, anlamlı ve coşkulu organizasyonlarda tekrar görüşmek dileğiyle...
 
 
Okunma 363 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 29 Mayıs 2019 18:39