ZEKAİ ÖZGÜR
Konum:
Genel Müdür
e-Posta Gönder
(isteğe bağlı)
Ek Bilgi:

 

Görevi: Genel Müdür

 

       Zekai Özgür, Ankara Bahçelievler Öğretmen Okulu mezunu. Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra 1988 yılında Anadolu Üniversitesi'ni, 390.000 öğretmen arasında Türkiye sekizincisi, Ankara üçüncüsü olarak bitirdi.
     Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından çeşitli hediyeler ve takdirname ile ödüllendirildi. Meslek hayatı süresince çalıştığı yörelerde eğitim - öğretimin kalitesinin artmasına büyük katkılar sağladı. Çalıştığı her yerde Anadolu liselerine öğrenci hazırladı. Yüzlerce öğrenciyi ülkemizin en güzide Anadolu liselerine yetiştirmeyi başardı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca Onur Belgesi, İlköğretim Genel Müdürlüğünce 2 kez aylıkla ödüllendirme, değişik yıllarda olmak üzere Ankara Valiliği'nce 2 takdirname, kaymakamlıkça 3 takdirname, 1 başarı belgesi ve Ankara İl Eğitim Müdürlüğü'nce 22 teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Sayısız öğretmen eğitimleri ve seminerler verdi. Yükselen Eğitim Kurumları Genel Müdürü Zekai Özgür, en büyük gururunun ülkemize yetiştirdiği çok sayıda öğretmen, doktor, mühendis, hakim, avukat, subay ve iş adamları olduğunu söylüyor. Bunlara Yükselen Koleji’nde yenilerini katmanın heyecanını yaşıyor. 
     Kurucusu Gülsen Yüksel ve Mehmet Yüksel ile birlikte yıllarca Yükselen Kolejini açmak için araştırmalar yapan, planlar projeler hazırlayan Zekai Özgür, ülkemize Yükselen Koleji gibi kaliteli bir okul kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor. Çok sevdiği okulu ve öğrencilerine evladı gibi bakıyor, gelecekle ilgili büyük umutlar besliyor. Yükselen Koleji’ni seçkin öğretmen kadrosu ile ülkemizin bir numarası yapacağına olan inancını ısrarla belirtiyor, çalışmalarını bu hedefe göre planlıyor.